News Portal

 • कृषि विकास बैंकद्वारा कुखुरा फार्मलाई कर्जा प्रवाह

  आर्थीकसंसार संवाददाता५ पौष, २०७७
  १७०८ पटक
  ५ पौष, २०७७

  काठमाडौं । कृषि विकास बैंकको अगुवाइमा ६ लाख कुखुरा फार्मले कर्जा पाउने भएका छन् । बैंकले करिब २ अर्ब लगानीमा ६ लाख लेयर्स कुखुरा फार्म स्थापना गर्न लागेको जनकपुर एग्रो फार्मलाई कर्जा प्रवाह गर्ने भएको हो ।
  जनकपुर एग्रो फार्मले बायो ग्यास अर्गानिक मल उत्पादन गर्ने उद्देश्यसहित उक्त फार्म स्थापना गर्न लागेको हो ।
  जनकपुर एग्रो फार्मका लागि कृषि विकास बैंकको अगुवाइमा सहवित्तीयकरण कर्जाअन्तर्गत नेपाल बैंकसहितको कर्जा प्रवाहका लागि तीन कम्पनीबीच सम्झौता भएको छ । उक्त सम्झौता कृषि विकास बैंकको प्रमुख कार्यकारी अधिकृत अनिलकुमार उपाध्याय, नेपाल बैंकको प्रमुख कार्यकारी अधिकृत कृष्णबहादुर अधिकारी र उक्त फार्मका अध्यक्ष खुमाप्रसाद अर्यालसमेतको उपस्थितिमा भएको हो । उक्त कार्यक्रममा बैंकका तर्फबाट उपमहाप्रबन्धक प्रताप सुवेदी, विभागीय प्रमुख बाबुकाजी थापालगायतका पदाधिकारीहरुको उपस्थिति रहेको थियो ।
  सो कर्जा लगानीबाट जनकपुर धनुषाधामलगायतका पूर्वी क्षेत्रमा कुखुराको मासु तथा अण्डा उत्पादनमा आत्मनिर्भर हुन गई आयात प्रतिस्थापनमा महत्वपूर्ण भूमिका खेल्न सक्ने देखिएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्