News Portal

 • १७ वर्षदेखि खालि छैन सिद्धार्थ बैंकका सेयरधनीको हात, औसत १६.८६% लाभांश

  आर्थीकसंसार संवाददाता२५ असोज, २०८०
  १६० पटक
  २५ असोज, २०८०

  काठमाडौं । प्रत्येक वर्ष सेयरधनीलाई लाभांश वितरण गर्ने बैंकहरुमध्येमा सिद्धार्थ बैंक पनि पर्छ ।  बैंक सञ्चालक समितिको असोज २४ गते बसेको बैठकले गत आर्थिक वर्ष २०७९/८० को नाफाबाट पनि लाभांश दिने निर्णय गरेकाे छ ।

  बैंकले हाल कायम चुक्ता पूँजीको ४.२१ प्रतिशत नगद लाभांश वितरण गर्ने प्रस्ताव गरेको छ । बैंकको हाल चुक्ता पूँजी १४ अर्ब ८ करोड ९९ लाख ८० हजार १९० रुपैयाँको ५९ करोड ३१ लाख ८८ हजार १६६ रुपैयाँ बराबरको नगद लाभांश वितरण गर्नेछ । बैंकले घोषणा गरेको उक्त लाभांश इतिहासमै सबैभन्दा कम हो ।

  बैंकले विगत १७ वर्षदेखि सेयरधनीहरुलाई निरन्तर लाभांश वितरण गरेर मख्ख बनाउँदै आएको छ । बैंकले आफ्नो लाभांश इतिहासमा सबैभन्दा धेरै ३९ प्रतिशतसम्म लाभांश वितरण गरेको तथ्याङ्क छ ।

  बैंकले हालसम्म औषत प्रत्येक वर्ष १३.९ प्रतिशत बोनस सेयर र ५.५६ प्रतिशत नगद लाभांश वितरण गरेको तथ्याङ्कले देखाउँछ । बैंकको तथ्याङ्क अनुसार हालसम्म बैंकले प्रत्येक वर्ष कूल १६.८६ प्रतिशत लाभांश वितरण गरेको देखिन्छ ।

  बैंकले आर्थिक वर्ष २०७८/७९ मा १२.५ प्रतिशत बोनस सेयर र ०.६६ प्रतिशत नगद गरी कूल १३.१६ प्रतिशत, आर्थिक वर्ष २०७७/७८ मा १४.२५ प्रतिशत बोनस सेयर र ०.७५ प्रतिशत नगद गरी कूल १५ प्रतिशत र आर्थिक वर्ष २०७६/७७ मा १२ प्रतिशत बोनस सेयर र ३ प्रतिशत नगद गरी कूल १५ प्रतिशत लाभांश वितरण गरेको थियो ।

  त्यस्तै, आर्थिक वर्ष २०७५/७६ मा १० प्रतिशत बोनस सेयर र १५.२६ प्रतिशत नगद गरी कूल २५.२६ प्रतिशत र आर्थिक वर्ष २०७४/७५ मा ५ प्रतिशत बोनस सेयर र ८.१६ प्रतिशत नगद गरी कूल १३.१६ प्रतिशत लाभांश वितरण गरेको थियो ।

  यस्तै, बैंकले आर्थिक वर्ष २०७३/७४ मा १४ प्रतिशत र आर्थिक वर्ष २०७२/७३ मा ३९ नगद लाभांश वितरण गरेको थियो ।

  बैंकले आर्थिक वर्ष २०७१/७२ मा २० प्रतिशत बोनस सेयर र १.०५ प्रतिशत नगद गरी कूल २१.०५ प्रतिशत, आर्थिक वर्ष २०७०/७१ मा १२ प्रतिशत बोनस सेयर र ११.१६ प्रतिशत नगद गरी कूल २३.१६ प्रतिशत र आर्थिक वर्ष २०६९/७० मा १२ प्रतिशत बोनस सेयर र १०.११ प्रतिशत नगद गरी कूल २२.११ प्रतिशत लाभांश वितरण गरेको थियो ।

  बैंकले आर्थिक वर्ष २०६७/६८ मा ३ प्रतिशत बोनस सेयर र १२.७९ प्रतिशत नगद गरी कूल १५.७९ प्रतिशत लाभांश वितरण गरेको थियो । त्यस्तै, आर्थिक वर्ष २०६८/६९ मा ८.४२ प्रतिशत नगद लाभांश र आर्थिक वर्ष २०६६/६७ मा १०.०३ प्रतिशत बोनस सेयर लाभांश वितरण गरेको थियो ।

  बैंकले आर्थिक वर्ष २०६५/६६, आर्थिक वर्ष २०६४/६५ र आर्थिक वर्ष २०६३/६४ मा समान १५ प्रतिशत बोनस सेयर र ०.७३ प्रतिशत नगद गरी कूल १५.७३ प्रतिशत लाभांश वितरण गरेको थियो ।

  हाल बैंक व्यवस्थापकको नेतृत्व सुन्दर प्रसाद कँडेल र अध्यक्षको रुपमा मनोज कुमार केडियाले नेतृत्व गरिरहेका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्