News Portal

 • आइडिया स्टुडियोद्वारा उद्यमीहरुको उत्पादन ‘प्रोडक्ट लन्च’ कार्यक्रम सम्पन्न

  आर्थीकसंसार संवाददाता२ असार २०८०
  १६० पटक
  २ असार २०८०

  काठमाडौं । आइडिया स्टुडियो नेपालले आफ्नो बिभिन्न सिजनका उद्दमीहरुको उत्पादन “प्रोडक्ट लन्च” कार्यक्रम सम्पन्न गरेको छ । बिहिबार काठमाडौं मोडल कलेज, बागबजारमा ४ बजे देखि ५ः३० बजे सम्म सम्पन्न भएको छ । उक्त कार्यक्रममा ५० सहभागीको उपस्तिथि रहेको थियो, उक्त कार्यक्रममा विभिन्न क्षेत्रका विज्ञ तथा सरोकारवाला र मिडिया कर्मीहरुको उपस्थिति रहेको थियो । कार्यक्रमको उदघोषण आइडिया स्टुडियो नेपालकि इको इम्प्याक्ट अफिसर प्रज्ञा घिमिरेले गरेकी थिइन् ।
  कार्यक्रममा आइडिया स्टुडियो सिजन ४ का आइडिएटर अंशु प्रधानको व्यवसाय मम्मी एण्ड जेमी ,आइडिया स्टुडियो सिजन ७ का आइडिएटर आशुतोष गोल्यान र मोनिका श्रेष्ठले को व्यवसाय देसना र आइडिया स्टुडियो सिजन ३ का आइडिएटर रजिना अवाले को व्यवसाय समाह ज्वेलरी एण्ड क्राफ्ट को प्रोडक्ट लन्च गरेको छ ।
  मम्मी एण्ड जेमी व्यवसायले गर्भवती महिला,आमा र १० वर्ष उमेरका बालबालिकाको लागि उच्च गुणस्तरको कपडाहरू उत्पादन गर्दछ। अहिलेसम्म मम्मी एण्ड जेमीले गर्भवती महिलाको बदलिँदो शरीरको आकार र स्तनपानका विशेषताहरूलाई सहयोग गर्ने गर्भावस्थाका लागि उपयुक्त कपास, रेयन, रिब र अन्य कपडाहरू प्रयोग गर्दै आएका छन्। व्यवसायले १०० प्रतिशत बसको फ्याब्रिक्स, हेम्प, अर्गानिक कपास, लेनिन र प्राकृतिक फाइबरबाट बनेका कपडाहरू जस्ता सामग्रीहरू जुन बच्चाहरूको संवेदनशील छालाका लागि उत्तम हुन्छ र आमाका लागि प्रिमियम गुणस्तरका कपडाहरू प्रयोग गर्छ ।
  समः ज्वेलरी एण्ड क्राफ्ट्सले अर्ध-बहुमूल्य ढुङ्गा, काँच, सेतो धातु, पीतलको तार, काठ, शेल चिप्स, धागो र पोते बीडहरूबाट बनेका हस्तनिर्मित गहनाहरू पूरा गर्दछ। कम्पनीले सन् २०१३ मा नेपाली उत्पादनलाई नेपाली जनतामा उचित मूल्यमा प्रवर्द्धन गर्ने लक्ष्यका साथ आफ्नो उत्पादन र प्रवर्द्धन सुरु गरेको थियो । यसले हाम्रो ग्राहकलाई सेवामा केन्द्रित गर्दै सस्तो मूल्यमा सुनका गहनाहरूको विकल्प उपलब्ध गराउने लक्ष्य राखेको छ । मर्मत, रिमेक र रिडिजाइन। यी हातले बनाएका गहनाहरू हुन् जुन नेकलेस, ब्रेसलेट, औंलाको औंठी, कपाल क्लिपहरू, बुकमार्कहरू, टाई पिनहरू, एङ्कलेटहरू,र पेन्डन्टहरू छन्। तिनीहरूले ग्राहकहरूलाई विभिन्न डिजाइनहरू प्रस्तुत गर्छन् र यदि यो हातले बनाएको हो भने गहनाहरू पनि अनुकूलित गर्न सक्छन्।
  देसना संसारभर घरेलु, स्वच्छ, स्वादिष्ट अचार र अन्य खाद्य पूरक उपलब्ध गराउन सक्ने उदेश्य बोकेको नेपाली ब्रान्ड हो ।  देसनाले लप्सीको अचार,टिमुर छोप, डल्ले खुर्सानी अचार र आँपको अचार उत्पादन गरिरहेको छ । देसनाले १५ गृहिणीहरूसँग साझेदारी गरेको छ र विश्वभर घरेलु अचारको सबैभन्दा मनपर्ने ब्रान्ड बन्ने लक्ष्य राखेको छ। देसना हाल दराज, ग्यापु, फार्म शप, डेली ग्रोसरी, रासन मार्ट, केशरिया स्वीट्समा उपलब्ध छ र यसको उत्पादन अमेरिका, अष्ट्रेलिया र भारतमा निर्यात गरिन्छ ।
  आइडिया स्टुडियो नेपालले आफ्नो विभिन्न कार्यक्रमको मार्फतबाट देशको ७ वटै प्रदेशमा १६ देखि ६७ वर्ष उमेर समूहका व्यक्तिहरूको व्यापक सहभागिता जुटाउन सफल भएको छ । आईडिया स्टुडियो नेपालले नेपाली उत्पादन प्रवद्र्धन गर्ने, सामाजिक रुपान्तरणमा योगदान पुर्याउने, प्रविधि सम्वद्ध तथा हरियाली र पर्यावरण प्रवद्र्धन गर्ने जस्ता सबै क्षेत्रका नयाँ सोचरआइडियाहरुलाई विशेष प्राथमिकता दिन्छ । आइडिया स्टुडियो नेपालबाट छनौट भएका व्यवसायहरुलाई विशेष प्राथमिकता दिदै उत्कृष्ट बनाउन सर–सल्लाह , तालिम , व्यवसायिक संजाल, इन्क्युबेसन कार्यक्रम , मेन्टरशिप साथसाथै वित्तीय पहुँचका लागी सहजिकरणको कार्य गर्छ ।

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्