News Portal

 • सिद्धार्थ इन्स्योरेन्सको खुद बीमाशुल्क आर्जन १४%ले बढ्दा नाफामा गिरावट

  आर्थीकसंसार संवाददाता२२ साउन, २०७९
  १०४ पटक
  २२ साउन, २०७९

  काठमाडौं । सिद्धार्थ इन्स्योरेन्स कम्पनीले गत आर्थिक बर्षको चौथोे त्रैमासको वित्तीय विवरण सार्वजनिक गरेको छ । यस त्रैमासको अवधिसम्ममा कम्पनीको खुद नाफा घटेको छ भने अधिकांश सूचकमा सामान्य बृद्धि भएको छ ।
  कम्पनीले प्रकाशन गरेको वित्तीय विवरण अनुसार चौथो त्रैमासको अवधिसम्ममा कम्पनीले १ अर्ब ५ करोड ६२ लाख ३६ हजार रुपैयाँ खुद बीमाशुल्क आर्जन गरेको छ । गत आर्थिक बर्षको सोहि अवधिमा कम्पनीले ९२ करोड ६४ लाख ९९ हजार रुपैयाँ खुद बीमाशुल्क आर्जन गरेको थियो । अघिल्लो आर्थिक वर्षको सोही अवधिको तुलनामा कम्पनीको खुद बीमा शुल्क आर्जन १४ दशमलव ९५ प्रतिशतले बढी हो ।
  समिक्षा अवधिमा कम्पनीले ३२ करोड १० लाख ७१ हजार रुपैयाँ खुद नाफा आर्जन गरेको छ । अघिल्लो आर्थिक बर्षको तुलनामा कम्पनीको नाफा ८ दशमलव ३१ प्रतिशतले कमी भएको तथ्याङ्कले देखाएको छ । अघिल्लो आर्थिक वर्षको सोही अवधिमा कम्पनीले ३५ करोड १ लाख ९१ हजार रुपैयाँ नाफा कमाएको थियो ।
  समिक्षा अवधिमा कम्पनील २ अर्बमाथि कुल बीमाशुल्क आर्जन गरेको छ । यस अवधिमा कम्पनीले १० हजार १४१९ वटा दाबी वापत १ अर्ब ३७ करोड १२ लाख दाबी भुक्तानी गरेको छ । कम्पनीले ८ हजार ९५२ वटा भुक्तानी हुन बाँकी दाबी संख्यामा १ अर्ब ३७ करोड ८४ लाख रुपैयाँ दाबी भुक्तानी गर्न बाँकी रहेको छ ।
  कम्पनीले यस अवधिमा ६९ करोड २४ लाख ३६ हजार रुपैयाँ खुद दाबी भुक्तानी गरेको छ । अघिल्लो आर्थिक वर्षको सोही अवधिमा कम्पनीले ५७ करोड ३७ लाख रुपैयाँ खुद दाबी भुक्तानी गरेको थियो ।
  कम्पनीको हालको चुक्ता पूँजी १ अर्ब २८ करोड रुपैयाँ रहेको छ भने जगेडा कोषमा ३१ करोड २६ लाख १७ हजार रुपैयाँ रकम संचित रहेको छ । त्यस्तै , बीमा कोषमा १ अर्ब १६ करोड ८३ लाख रुपैयाँ र महाविपत्ती जगेडा कोषमा ९ करोड १८ लाख रुपैयाँ रकम संचित रहेको छ।
  कम्पनीको प्रतिशेयर आम्दानी (वार्षिक) २४ रुपैयाँ ९३ पैसा रहेको छ । प्रतिशेयर नेटवर्थ २ सय २२ रुपैयाँ ११ पैसा रहेको छ । कम्पनीको मूल्य आम्दानी अनुपात २१ दशमलव ८१ र प्रतिशेयर कुल सम्पतिको मूल्य ४ सय ९ रुपैयाँ ६६ पैसा रहेको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्