News Portal

 • बैंक अफ काठमाण्डूको संस्थापक समूहको स्थगित लिलामी शेयर पुनः सुचारू

  आर्थिकसंसार डटकम३० भदौ, २०७७
  ६२३ पटक
  ३० भदौ, २०७७

  काठमाडौं । बैंक अफ काठमाण्डू लिमिटेडले भाद्र १ गते, सोमबारबाट लिलामीमार्फत बिक्री खुल्ला गरेको संस्थापक समूहको शेयर पुनः सुचारु गरेको छ ।
  यसअघि विश्वभर महामारीको रूपमा फैलिरहेको कोरोना भाइरसको संक्रमण न्युनीकरण गर्न लागु गरिएको निषेधाज्ञाका कारण स्थगित गरिएको थियो । अहिले निषेधाज्ञा खुकुलो भएसँगै बैंकले बोलपत्र खरिद तथा दाखिला गर्न थप समय राखी पुनः सुचारु गरेको जनाएको छ ।
  बैंकले राष्ट्र बैंकद्वारा जारी निर्देशन तथा धितोपत्र दर्ता तथा निष्काशन (तेस्रो संशोधन) नियमावली २०७६ मा भएको व्यवस्थाअनुसार संस्थापक समूहको ३ लाख १६ हजार १ सय ५६ कित्ता शेयर लिलामीमार्फत बिक्री खुल्ला गरेको हो । उक्त लिलामी शेयरमा खरिद गर्न इच्छुक संस्थापक शेयरधनीलगायत अन्य व्यक्ति तथा संगठित संस्थाले आज भाद्र ३० गतेबाट असोज ४ गतेसम्म आवेदन दिन सक्ने बैंकले जनाएको छ । शेयरको न्यूनतम मूल्य प्रतिशेयर १४० रुपैयाँ तोकिएको छ । लगानीकर्ताले सो वा सो भन्दा बढी मूल्य अंकित गरी बोलपत्र पेश गर्नुपर्नेछ ।
  लगानीकर्ताले बोलपत्र पेश गर्दा न्यूनतम १ हजार कित्ता वा सोभन्दा बढीको लागि १० अंकको गुणामा नेपाल राष्ट्र बैंकले तोकेको प्रति व्यक्ति संस्था सीमाको अधीनमा रहने गरी अधिकतम ३ लाख १६ हजार १ सय ५६ कित्ताको लागि आवेदन दिन सक्नेछन् ।
  बैंकको निष्काशन तथा बिक्री प्रबन्धक एनएमबि क्यापिटल लिमिटेड रहेको छ । लिलामी शेयरमा प्राप्त शिलबन्दी बोलपत्रहरु असोज ५ गते सोमबार १०ः३० बजे बिक्री प्रबन्धक एनएमबी क्यापिटलको कार्यालयमा खुल्ने पनि बैंकले जनाएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्