News Portal

 • गुराँस लाइफ इन्स्योरेन्सकोे लाभांशदर परिमार्जन

  आर्थीकसंसार संवाददाता२१ भदौ, २०७७
  ७१८ पटक
  २१ भदौ, २०७७

  काठमाडौं । गुराँस लाइफ इन्स्योरेन्स कम्पनीले प्रस्ताव गरेको लाभांशदर घटाएको छ । बीमा समितिको निर्देशनअनुसार कम्पनीले आफूले यसअघि प्रस्ताव गरेको लाभांशदरमा परिमार्जन गरेको हो ।
  परिमार्जन गरेसँगै कम्पनीले सेयरधनीलाई आर्थिक वर्षको मुनाफाबाट चुक्ता पुँजीको १०.५० प्रतिशत बोनस सेयर वितरण गर्ने निर्णय गरेको छ । साथै, उक्त बोनसमा लाग्ने कर वापत ५१ लाख ८३ हजार ५ सय ५८ रुपैयाँ (कर प्रयोजनका लागि मात्र) नगद लाभांश प्रदान गर्ने निर्णय गरेको छ ।
  उक्त निर्णय भदौ १९ गते बसेको कम्पनी सञ्चालक समितिको बैठकले गरेको हो । बीमा समितिले आर्थिक वर्ष २०७४÷७५ को वित्तीय विवरणमा परिमार्जन गरी वित्तीय विवरण पुनः पेश गर्न निर्देशन दिएअनुसार बैठकले उक्त लाभांशमा परिमार्जन गरेको हो ।
  यससँगै सञ्चालक समितिको निर्णयलाई बीमा समितिले स्वीकृति तथा कम्पनीको आगामी साधारण सभाबाट पारित भएपश्चात सेयरधनीले सो मात्राको लाभांश पाउने छन् ।
  यसअघि कम्पनीले आर्थिक वर्ष २०७४÷७५ को मुनाफाबाट चुुक्ता पुँजीको १३.१०१५ प्रतिशतले हुन आउन १२ करोड २९ लाख ६० हजार रुपैयाँ बराबरको लाभांश बोनस सेयरधनीहरुलाई वितरण गर्ने निर्णय गरेको थियो । हाल कम्पनीको चुक्ता पुँजी ९३ करोड ८५ लाख २० हजार रुपैयाँ रहेको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्