News Portal

 • अमेरिकाको नयाँँ नितीको स्टडी ग्रुपद्वारा समर्थन

  विज्ञान, प्रविधि, इन्जिनियरिङ् र गणित विषयहरूमा करियर बनाउने अन्तर्राष्ट्रिय विद्यार्थीहरूलाई सजिलो हुने

  आर्थीकसंसार संवाददाता२० माघ, २०७८
  ९४७ पटक
  २० माघ, २०७८

  काठमाडौं । अध्ययन पूरा गरेपछि अमेरिकामा विज्ञान, प्रविधि, इन्जिनियरिङ र गणित (STEM) विषयहरूमा करियर बनाउने अन्तर्राष्ट्रिय विद्यार्थीहरूलाई सजिलो हुने गरी बिडेन–ह्यारिस प्रशासनले हालै घोषणा गरेको नयाँ कार्यहरूलाई स्टडी ग्रुप स्वागत गर्दछ । अध्ययनपश्चात अमेरिकामा आफ्नो करियर निर्माण गर्न चाहने मेधावी अन्तर्राष्ट्रिय विद्यार्थीहरूका लागि बिडेन–ह्यारिस प्रशासनले भर्खरै आफ्नो केही योजनाहरु घोषणा गरेको छ, जसले विद्यार्थीको अध्ययन पछिको रोजगारी र अमेरिकाको बसाईलाई सजिलो बनाउनेछ ।

  Study Group employee Josh Rubin.

  ती योजनाहरु अनुसार, STEM Optional Practical Training  (OPT) कार्यक्रममा अध्ययनका लागि २२ नयाँ विषयहरु थपिएका छन्, जुन  F–1 भिसा भएका अन्तर्राष्ट्रिय विद्यार्थीहरूलाई उक्त विषयहरुमा स्नातक, स्नातकोत्तर र पी.एच.डी. गर्न सक्षम बनाउन र अध्ययन पश्चात कामको अनुभव प्राप्त गर्न ३६ महिनासम्म अमेरिकामा बस्न पाउनेछन् ।
  यसबाहेक, अमेरिकी सरकारको शैक्षिक र सांस्कृतिक मामिला हेर्ने ब्यूरो (ECA) ले आप्रवासी–आप्रवासी ब्रिज युएसए एक्सचेन्ज आगन्तुकहरूलाई सुविधा दिनेछ र J–1 स्नातक र स्नातकोत्तर विद्यार्थीहरूलाई 36 महिनासम्म STEM क्षेत्रहरूमा थप शैक्षिक प्रशिक्षण पनि प्रदान गर्नेछ ।
  यसैबीच, विज्ञान, व्यवसाय, शिक्षा, वा एथलेटिक्सको क्षेत्रमा अभूतपूर्व कौशलता प्रदर्शन गर्ने व्यक्तिहरूलाई O–1A non–immigrant  स्टेटस पनि उपलब्ध हुनेछ ।
  स्टडी ग्रुपका युनिभर्सिटी पार्ट्नरशिपको कार्यकारी उपाध्यक्ष जोशुआ रुबिन ज्युले भन्नुभयो,“हामी विज्ञान, प्रविधि, इन्जिनियरिङ् र गणित विधाका विश्वव्यापी प्रतिभाहरूलाई आकर्षित गर्न अमेरिकी सरकारले पेश गरेको नयाँ योजनाहरूलाई स्वागत गर्दछौं । यस योजनाले संयुक्त राज्य अमेरिकामा विज्ञान, प्रविधि, इन्जिनियरिङ् र गणित (STEM) विधामा डिग्री–स्तरका कार्यक्रमहरू अध्ययन गर्न इच्छुक अन्तर्राष्ट्रिय विद्यार्थीहरूले विश्व–स्तरीय शिक्षा लिन र सम्बन्धित कामको अनुभव प्राप्त गर्न सक्छन् ।”
  स्टडी ग्रुपएक अन्तर्राष्ट्रिय शिक्षा प्रदायक हो जसले विविध प्रतिभा र पृष्ठभूमि भएका युवाहरूलाई उपयुक्त हुने ५०० भन्दा बढी शिक्षण कार्यक्रमहरू प्रदान गर्दछ। यसको बेलायत र युरोप, उत्तर अमेरिका, अष्ट्रेलिया र न्युजिल्याण्डका विभिन्न विश्वविद्यालयहरूसँग काम गरेको आफ्नो अनुभवले प्रतिभाशाली विद्यार्थीहरूलाई अन्तर्राष्ट्रिय शिक्षाको जगतमा आफ्नो पहिचान बनाउन मद्दत गर्दछ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्