News Portal

 • नेपाल इन्भेष्टमेन्ट र हिमालयन बैंकबीच मर्जरमा जाने औपचारिक निर्णय

  आर्थीकसंसार संवाददाता५ पुष, २०७८
  ८८६ पटक
  ५ पुष, २०७८

  काठमाडौं । नेपाल इन्भेष्टमेन्ट बैंक र हिमालयन बैंकबीच मर्जरमा जाने औपचारिक निर्णय भएको छ । लामो समयदेखि मर्जरका केही विषयमा कुरा नमिल्दा दुबैले नेपाल राष्ट्र बैंकसँग समय थप गराउँदै आएका थिए । नेपाल राष्ट्र बैंकले दुबै बैंकलाई मर्जरका लागि दबाब दिँदै आएको थियो । लाभांश स्वीकृत गर्ने समयमै राष्ट्र बैंकले मर्जरका लागि प्रतिवद्धता माग गरेको थियो ।
  हिमालयन बैंकको सञ्चालक समितिको अध्यक्षमा तुलसीराम गौतमको स्थानमा प्रचण्डमान श्रेष्ठ आएसँगै मर्जर प्रक्रियामा समस्या आएको थियो । तर हिजो भएको दुबै बैंकको संयुक्त बैठकले मर्जरको अन्तिम स्वीकृतिका लागि विशेष साधारणसभा बोलाउने सहमति गरेको छ । आइतबार साँझ बसेको बैठकले शुक्रवारसम्ममा २१ दिनको म्यादसहित विशेष साधारणसभा बोलाउने निर्णय भएको छ । अहिलेका अध्यक्ष प्रचण्डमान श्रेष्ठ समुहले मर्जर चाहिरहेको थिएन । तर नेपाल राष्ट्र बैंकको निरन्तरको दबाबका कारण मर्जरमा जाने अन्तिम टुङ्गो लागेको हो ।
  राष्ट्र बैंकले हिमालयन बैंकका शेयरधनीले प्राप्त गर्ने नगद लाभांश एकीकृत कारोबारका दिनमा मात्रै पाउने गरी निर्देशन दिए पछि उनीहरु दबाबमा परेका हुन् । दुबै बैंक बीचमा मर्जर बराबरी हैसियतमा हुनेछ भने नाम हिमालयन नेपाल इन्भेष्टमेन्ट रहनेछ । अध्यक्षमा इन्भेष्टमेन्टका पृथ्वीबहादुर पाँडे हुने छन् भने प्रमुख कार्यकारी अधिकृतमा हिमालयनका अशोक राणा हुने छन् । दुबै बैंकबीचमा गएको बैशाखा ३० गते मर्जरमा जाने सहमतिपत्रमा हस्ताक्षर भएको थियो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्