News Portal

 • रिलायन्स लाइफको आईपीओमा ४८ प्रतिशत आवेदन

  आर्थीकसंसार संवाददाता४ भदौ, २०७७
  ६५६ पटक
  ४ भदौ, २०७७

  काठमाडौं । रिलायन्स लाइफ इन्स्योरेन्सको आईपीओमा पहिलो दिन ५५ हजार २ सय ८४ जनाले आवेदन दिएका छन् । सेयर निष्काशन तथा बिक्री प्रबन्धक सानिमा क्यापिटलका अनुसार बिहीबार साढे ४ बजेसम्ममा ५५ हजार २ सय ८४ जनाले २७ लाख ३० हजार १ सय ३० कित्ता सेयरको लागि आवेदन दिएका हुन् ।
  जुन कम्पनीले सर्वसाधारणमा माग गरेको सेयरको ४८.१५ प्रतिशत आवेदन हो । कम्पनीले सर्वसाधारणमा कूल ५६ लाख ७० हजार कित्ता सेयर बिक्रीमा राखेको हो । इन्स्योरेन्सले प्रतिसेयर अंकित मूल्य एक सय रुपैयाँ दरको ६३ लाख कित्ता आईपीओ बिक्री खुला गरेको हो । कूल ६३ लाख कित्ता साधारण सेयर मध्ये ५ प्रतिशत अर्थात ३ लाख १५ हजार कित्ता सेयर सामूहिक लगानी कोषका लागि र ५ प्रतिशत अर्थात ३ लाख १५ हजार कित्ता कर्मचारीलाई सुरक्षित गरिएको छ । त्यसपछि बाँकी रहेको ५६ लाख ७० हजार कित्ता सेयर सर्वसाधारणमा बिक्रीमा राखेको हो । यससँगै, लगानीकर्ताले न्यूनतम १० कित्ता र अधिकतम ६३ हजार कित्तासम्मका लागि आवेदन दिन सक्ने व्यवस्था रहेको छ । आईपीओको निष्काशन तथा बिक्री प्रबन्धक सानिमा क्यापिटलका अनुसार यो आईपीओको निष्काशन बन्द छिटोमा भदौ ८ गते र ढिलामा भदौ २२ गतेसम्म हुनेछ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्