News Portal

 • एनसीसी बैंकको वार्षिक साधारणसभा सम्पन्न

  आर्थीकसंसार संवाददाता९ माघ २०७७
  ९७१ पटक
  ९ माघ २०७७

  काठमाडौं । नेपाल क्रेडिट एण्ड कमर्स बैंक लिमिटेडको मिति २०७७ माघ ९ गते बैंकको केन्द्रीय कार्यालय, बागबजार काठमाडौंमा आर्थिक वर्ष २०७६÷७७ को २३औं वार्षिक साधारणसभा सम्पन्न भयो । उक्त सभामा प्रस्ताव गरिएको १०.२६९५ प्रतिशत बोनस शेयर र सो बोनस शेयर जारी गर्दा लाग्ने कर प्रयोजनको लागि ०.५४०५ प्रतिशत नगद लाभांश वितरण गर्ने प्रस्तावसहित सबै प्रस्तावहरु सर्वसम्मत रुपमा पारित भई सम्पन्न भएको हो ।
  यसै साधारणसभाबाट संस्थापक समुह “क” बाट तीन (३) जना र सर्वसाधारण समुह “ख” बाट एक (१) जनामहिला सहित तीन (३) जना गरी जम्मा छ (६) जना सञ्चालकहरुको निर्विरोध रुपमा निर्वाचित गरेकोछ । साथै साधारणसभा पश्चात बसेको सञ्चालकहरुको बैठकबाट उपेन्द्रकेशरी न्यौपानेलाई सर्वसम्मत रुपमा अध्यक्ष चयन गरेको छ । समुह “क” बाट सञ्चालकहरुमा मोहनबहादुर बस्नेत र ईमानसिंह लामा निर्वाचित हुनु भएको छ भने समुह “ख” बाट चन्द्रप्रसाद बास्तोला, सुमन कुमारी जोशी र निशेष प्रधान निर्वाचित हुनु भएकोछ ।
  साथै, सभाबाट पारित १०.२६९५ प्रतिशत बोनस शेयरपश्चात यस बैंकको चुक्ता पुँजी रु १० अर्ब ३१ करोड ४५ लाख १६ हजार ६ सय ८० पुग्नेछ । हाल बैंकले ७ वटै प्रदेशमा गरी जम्मा १२७ शाखा र १०२ वटा एटिएम सञ्चालन गरी आÇना ग्राहकहरुलाई स्तरीय सेवा प्रदान गरिरहेको छ ।
  बैंकले आर्थिक वर्ष २०७६÷७७ मा रु. ७९ अर्ब ६१ करोड ७० लाख निक्षेप परिचालन तथा रु. ६७ अर्ब ८१ करोड ९४ लाख कर्जा प्रवाह गरी खुद नाफा रु. १ अर्ब १० करोड ८४ लाख आर्जन गरेकोछ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्