News Portal

 • सिटिजन लाइफको बीमा शुल्क आर्जन दुई अर्ब नजिक

  आर्थिकसंसार संवाददाता२५ साउन, २०७७
  ६८१ पटक
  २५ साउन, २०७७

  काठमाडौं । आइपीओ जारी गर्ने तयारीमा रहेको सिटिजन लाइफ इन्सुरेन्सले गत आर्थिक वर्षको चौथो त्रैमास सम्मको वित्तीय विवरण सार्वजनिक गरेको छ ।
  नयाँ जीवन बीमा कम्पनी सिटिजन लाइफको बीमा शुल्क आर्जन २ अर्ब नजिक पुगेको छ । आर्थिक वर्ष ०७/७६ को चौथो त्रैमासमा १ अर्ब १२ करोड खुद बीमा शुल्क आर्जन गरेकोमा आर्थिक वर्ष ०७६/७७ मा १ अर्ब ९२ करोड खुद बीमा शुल्क आर्जन गर्न सफल भएको छ । यसरी नयाँ जीवन बीमा कम्पनी भए पनि छोटो समयमा नै कम्पनीले आक्रामक व्यापार गर्दै आएको छ ।
  समीक्षा अवधिमा खुद मुनाफा पनि १५ करोड ३६ लाखबाट वृद्धि भएर २० करोड माथि पुगेको छ । तर जीवन बीमा कम्पनीहरुको वास्तविक नाफा भने बीमांकीय मूल्याङ्कनपछि मात्र देखिन्छ । कुल बीमा शुल्क आर्जन यस वर्ष १ अर्ब ९६ करोड पुग्दा कम्पनीमा कायम कुल बीमालेख संख्या १ लाख २४ हजार रहेका छन् ।
  १ अर्ब ७५ करोड चुक्ता पुँजी रहेको कम्पनीको जगेडा कोषमा ४९ करोड ६१ लाख रुपैयाँ रहेको छ भने जीवन बीमा कोषमा १ अर्ब ६७ करोड रहेको छ । कम्पनीले महा विपत्ति जगेडामा ४ करोड २७ लाख रुपैयाँ राखेको देखिन्छ ।
  समिक्षा अवधिमा कम्पनीले आक्रामक रुपमा जगेडा कोष, जीवन बीमा कोषको आकार वृद्धि गर्न सफल भएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्