News Portal

 • एनएमबिको नाफा १३.४३ प्रतिशत घट्यो, वितरणयोग्य नाफा २ अर्ब २३ करोड

  आर्थीकसंसार संवाददाता७ कार्तिक, २०७९
  १७ पटक
  ७ कार्तिक, २०७९

  काठमाडौं । एनएमबि बैंकको चालु आर्थिक वर्षको पहिलो त्रैमासमा खुद नाफा १३.४३ प्रतिशतले घटेकाे छ । खुद नाफा १३.४३ प्रतिशतले घट्दा बैंकले ९० करोड ४१ लाख रुपैयाँ मात्रै आर्जन गरेको छ । गत वर्षको सोही अवधिमा बैंकले १ अर्ब ४ करोड रुपैयाँ खुद नाफा आर्जन गरेको थियो ।
  असोज मसान्तसम्ममा बैंकको खुद ब्याज आम्दानी ४४.४६ प्रतिशत बढेर २ अर्ब ५ करोड रुपैयाँ, सञ्चालन नाफामा १२.१२ प्रतिशत बढेर १ अर्ब २९ करोड रुपैयाँ रहेको छ । बैंकको वितरणयोग्य नाफा ३८७.११ प्रतिशत बढेर २ अर्ब २३ करोड रुपैयाँ पुगेको छ ।
  बैंकको प्रतिसेयर आम्दानी ३ रुपैयाँ ६ पैसाले घटेर १९ रुपैयाँ ६९ पैसामा झरेको छ । बैंकको प्रतिसेयर नेटवर्थ १५१ रुपैयाँ ६ पैसा रहेको छ ।
  बैंकको चुक्ता पूँजी १८ अर्ब ३६ करोड रुपैयाँ, जगेडा कोष ६.५४ प्रतिशत बढेर ६ अर्ब ८८ करोड रुपैयाँ, निक्षेप २.२३ प्रतिशत घटेर १ खर्ब ८० अर्ब ६९ करोड रुपैयाँ र कर्जा २.१२ प्रतिशत बढेर १ खर्ब ७८ अर्ब ७१ करोड रुपैयाँ पुगेको छ ।

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्